.....♥ Vítejte na mém blogu ♥.....

sobota 28. ledna 2012

Jak na Amarylis aby vykvetl....

 Amarylis  mi už delší dobu nekvetl,tak se zkusím řídit podle těchto rad a uvidíme....

KLIKNĚTE NA FOTO


Přesazování: nejvýhodnější doba pro skončení vegetačního klidu je polovina února ale může se pohybovat od začátku prosince až do konce dubna. 
 Zalévání: hvězdník se po přesazení postaví na světlo při pokojové teplotě 20-23° C. Cibuli, která po zimním spánku ještě neraší, můžeme přinutit k vegetaci přenesením do teplé místnosti a zalitím. 
Umístění: po odkvětu, jak začnou růst nové listy se hvězdníku postupně přidává vláhy. V letním období, když noční teploty neklesají pod 10 °C,  je možné umístění venku.
 Vegetační klid: s nástupem podzimu přibližně v měsíci září, když nejstarší okrajové listy začnou pozvolna samovolně žloutnout, ubíráme vláhu a přestaneme přihnojovat. Pozvolné žloutnutí listů urychlíme dalším odnímáním vláhy, až nakonec zálivku úplně zastavíme. Jinak cibule hvězdníků mohou být venku na slunci, dokud noční teplota neklesá pod 10 °C. 
  Cibule necháme v květináčích a na zimní období od října do ledna až února je uložíme v suché místnosti, třeba i tmavé (není nutné) s teplotou 8–14 °C. Nesmí klesat pod 5°C a  teplota nad 12 °C již může podporovat rašení. Idealní je 10 °C. Odpočinek má být nejméně tři měsíce. V té době se nesmějí cibulky amarylisů takřka vůbec zalévat. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Vaše milé komentáře