Vysoké Tatry
Vysoké Tatry-léto 2012

Můj sen o Tatrách se stal skutečností.Po 6ti hodinách jízdy autem jsme se ocitli v nádherném prostředí Vysokých Tater.Prožili jsme pár nezapomenutelných dní v Tatranské Štrbě.Každý den ráno kolem půl 8 jsme vyjeli "zubačkou"na Štrbské pleso a tam už podle turistických značek na tůry,vybírali jsme ty lehčí,protože s náma byli mladí s vnoučaty.

1.den
"Zubačka"-Tatranská Štrba-Štrbské pleso.


Tady se vydáváme k vodopádu Skok ,který je v Mlinické dolině ve výšce 1730m.Vodopád Skok je se svými 25 metry výšky třetím největším vodopádem na slovenské straně Vysokých Tater.


Solisko


Jezírko pod vodopádem

2.den

Zase jedeme z Tatranské Štrby na Štrbské pleso a tam přesedáme na vláček do Tatranské Lomnice.


Pokračujeme 20 minut lanovkou na Skalnaté pleso.

Skalnaté pleso se nachází ve výšce 1751 m v Skalnaté dolině, přímo pod jižními srázy Lomnického štítu a původně bylo nazývané Lomnické pleso. Skalnatým Plesem vede Tatranská magistrála v úsecích Hrebienok, Lomnická vyhliadka, sedlo pod Svišťovkou a Brnčalova chata.Lomnický štít
Vydáváme se do výšky 2634m.
Visutá lanová dráha Skalnaté pleso(1764 m.n.m.) - Lomnický štít (2634 m.n.m.). Tato lanová dráha překonává na 1867 metrech délky převýšení 861 metrů. Jízda trvá 9 minut a přepravní kapacita je 50 osob za hodinu. Kabinky mají kapacitu 15 osob. Pobyt na Lomnickém štítě je 50 min.


Bohužel,počasí nám nepřálo,ale už jen ta jízda lanovkou nahoru byl velký zážitek.

Za hezkého počasí by jízda lanovkou vypadala takto.3.den
Tentokrát jsme vyjeli vláčkem do Starého Smokovce,dále pak pozemní lanovkou na Hrebienok.


Pozemní lanová dráha Starý Smokovec (1025m.n.m.) - Hrebienok (1272 m.n.m.). Tato lanová dráha přkonává na 1937 metrech délky převýšení 247 metrů. Jízda trvá 5 minut a přepravní kapacita je 900 osob za hodinu.
Z Hrebienku jdeme asi 30 minut kolem Bilikovej chaty k vodopádům Studeného potoka,zpřístupněn je jen kousek kvůli popadaným stromům.

...a vracíme se zpět.


4.den

Zubačka-Tatranská Štrba-Štrbské plesoŠtrbské pleso
Štrbské pleso je výchozí stanice k Popradskému plesu.


Nejprve stoupáme po celkem pěkné cestičce,krásné pohledy zpět na Štrbské pleso a skokanské můstky...
....a pak už po vrstevnici k plesu.


Popradské pleso je ledovcové jezero 380 m dlouhé a 248 m široké. Má rozlohu 6,880 ha a hloubku 17,6 m. Leží v nadmořské výšce 1494,3 m v Mengusovské dolině.
Symbolický cintorín
Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Vaše milé komentáře